نام پروژه:

درمان شپش

توضیح پروژه:

درمان شپش

مایع مولیدا و نحوه استفاده آن بهتر است بدانیم این حشره موذی و مزاحم چیست ؟ این نوع حشره موذی که به زبان انگلیسی Lice نامیده میشود ، حشرات موذی و ریز شش پایی هستند که به پوست سر و گردن چسبیده و از خون انسان تغذیه می کنند. هر شپش به اندازه یک دانه کنجد است و به همین دلیل تشخیص آنها مشکل است . تخم شپش ها که نیت نامیده می شود به موهایی که نزدیک پوست سر هستند می چسبندو همچنین مشاهده آنها بسیار دشوار است.

مایع مولیدا یکی از بهترین سم برای از بین بردن حشره موذی همچون شپش مورد استفاده قرار میگیرد که در ذیل روش استفاده آن را توضیح داده شده است.

molida spray anti cootie

 

روش استفاده:

1- ابتدا اسپری مولیدا را تکان دهید.

2- قبل از استفاده موهای خود را با شامپو شسته و کاملا خشک کنید.

3-مقداری از محلول مولیدا را کف دست ریخته ، سپس به مدت پنج دقیقه روی موها ماساژ دهید و به مدت 5 الی 10 دقیقه روی پوست سر بماند.

4- سپس به مدت 5 دقیقه موها را با شانه ریز شانه کنید.

5- پس از گذشت 5 الی 10 دقیقه موها را با شامپو شستشو دهید و با حوله تمیز خشک نمائید.

روش پخش شدن شپش ها:

این نوع حشره موذی معمولا از طریق تماس مستقیم سرها که به آنها اجازه می دهد از موی یک شخص به شخص دیگر بخزند سرایت می کنند. همچنین می توانند بر روی لباس افراد و سایر وسایل شخصی به مدت کوتاهی زندگی کنند. بنابراین یک برس موی مشترک می تواند به شپش فرصت تجربه میزبان جدیدی را بدهد. شپش ها نمی توانند از موی یک شخص به شخص دیگر بجهند یا پرواز کنند

 روش تشخیص:

اگرچه شپش ها و تخم هایشان ریز هستند، اما می توان آنها را با چشم عادی دید. شپش ها می توانند به رنگ سفید، قهوه ای یا طوسی پررنگ باشند. نیت ها (تخم ها) به شکل نقاطی دایروی یا بیضوی هستند که کاملا به موهای نزدیک پوست سر می چسبند بطوری که اگر تلاش کنید آنها را از موهایتان بسرانید کوچکترین تکانی نخواهند خورد! تحقیقات اخیر نشان می دهند که شانه کردن موهای مرطوب راهی ایده ال جهت کنترل کردن آنها می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *